با برگزاری مراسم افتتاحیه؛ طرح ملی “آوای ورزش در همسایگی” در البرز کلید خورد+تصاویر

طرح ملی آوای ورزش در همسایگی همزمان با سراسرکشور در استان البرز نیز کلید خورد تا با همراهی مربیان ورزش همگانی ساکنان مجتمع های مسکونی و شهروندان در محلات مختلف شهر فعالیت ورزشی را به سبد فعالیت روزانه خود اضافه کنند.

  آیین افتتاح این طرح در استان البرز عصر روز یک شنبه گذشته به میزبانی شهرستان اشتهارد و با حضور مدیرکل ورزش وجوانان ، سرپرست هیئت ورزش های همگانی و جمعی از علاقمندان به ورزش برگزار شد.

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان البرز در ارتباط با کم و کیف اجرای این طرح گفت: فاز آزمایشی این طرح در ۸ استان تهران، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، فارس، زنجان، خوزستان و همدان در قالب ۴۷ ایستگاه با ۱۱۸ اجرا برگزار شد که بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفت وقرار شد به شکل سراسری وبا مشارکت کل کشور ادامه یابد.

محمد اسفندیاری بیان کرد:این طرح همزمان با سراسر کشورهمزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در البرز نیز کلید خورد وتا ۲۰ آذرماه این طرح ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این طرح استان البرز با ایجاد ۳۰ پایگاه ورزش صبحگاهی وعصرگاهی مشارکت خواهد داشت و مربیان آموزش دیده هیئت ورزش های همگانی مسئولیت این ایستگاه ها را بر عهده دارند.

photo_2020-10-18_20-42-28

3

اسفندیاری به محتوای این طرح اشاره کرد وگفت: با توجه به فقر حرکتی و محدودیت های ناشی از کرونا در قالب این طرح مربیان ورزش همگانی در محل مجتمع های مسکونی وآپارتمان های بزرگ مستقر می شوند و با آموزش ورزش همگانی و اجرای آن زمینه فعالیت بدنی را برای ساکنان مهیا می کنند.

وی در توضیح بیشتر گفت: در این طرح تلاش براین است تا با حداقل تجمع اهمیت فعالیت ورزشی وبدنی به شهروندان منتقل شود و در این راستا آموزش های لازم برای نوع ورزش در منازل وفضای آپارتمان ها ارائه می شود.

سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان البرز با قدردانی از همراهی خانواده بزرگ ورزش همگانی به خصوص مربیان ورزشی برای اجرای مطلوب این طرح گفت: پس از تجربه موفق اجرای پویش آماده باش در تلاشیم در طرح آوای ورزش در همسایگی طیف های مختلفی از مردم را که به دلایل مختلف هنوز نگاهی جدی و اثر بخش به ورزش ندارند را جذب فعالیت بدنی کنیم و در این مسیر خوشبختانه حمایت و همراهی اداره کل ورزش وجوانان و ادارات شهرستان ها را نیز در کنارخود داریم.

1

2