مسئول کمیته پیلاتس هیئت ورزش های همگانی استان البرز: پویش” آماده باش” خلاء تعطیلی باشگاه های ورزشی را پر می کند

4343

مسئول کمیته پیلاتس هیئت ورزش های همگانی استان البرز گفت: در شرایطی که فعالیت های ورزشی به حداقل رسیده وباشگاه ها تعطیل هستند پویش آماده باش می تواند خلاء فعالیت بدنی را در ایام کرونا به شکل ساده وقابل دسترس به خوبی پر کند.

 زهرا جاهد اظهار کرد: پویش آماده باش در زمان مناسبی شکل گرفته و در حال اجرا است و می تواند آحاد مختلف جامعه را به شکل موثری درگیر ورزش وفعالیت بدنی کند.

وی با بیان اینکه از بدو آغاز این طرح تلاش کرده ایم با تولید ویدئوهای آموزشی به شکل ساده وروان ورزش پیلاتس و حرکات مرتبط به آن را به مردم آموزش دهیم گفت: در کنار این آموزش های مجازی در خلال ورزشهای صبحگاهی در پارک ها نیز این آموزش ها با رعایت کامل پروتکل ها به مردم ارائه داده می شود.

جاهد اثرگذاری طرح آماده باش را با توجه به مشارکت مربیان مختلف بسیار بالا دانست و گفت: معتقدم مربیان ما به عنوان حلقه واسط تعداد زیادی از ورزشکاران را تحت آموزش دارند و آنها نیز می توانند مُبلغ ما در میان اعضای خانواده باشند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر ویدئوهای تولیدی ما در بخش پیلاتس مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است گفت:پیلاتس یک ورزش پایه و بدنساز محسوب می شود ودر روزهای شیوع کرونا می تواند کارکردی موثر در ارتقا سطح جسمی و بدنی داشته باشد.

وی برگزاری مسابقات مجازی، برنامه ریزی برای برگزاری سمینار وتهیه و توزیع بروشورهای آموزشی را از دیگر اقدامات صورت گرفته و در حال انجام این کمیته برشمرد و گفت: پویش آماده باش در شرایطی که مردم با نگرانی ها و مشکلات ناشی از کرونا درگیر هستند یک فرصت برای تزریق شورو ونشاط به خانواده ها است و تمام تلاش مجموعه فدراسیون و هیئت های استانی جذب مردم به این پویش است.