efteh-olampiad

مراسم افتتاحیه اولین دوره المپیاد ورزش همگانی استان البرز صبح دیروز سه شنبه در سالن نشاط کرج برگزار شد.

این مراسم باحضور امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، اکبری مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مجدآرا رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، نظری مدیرکل امور بانوان و خانواده
استانداری البرز، مهدی محبی رییس هیئت ورزش های همگانی استان البرز وجمعی از روسای هیئتهای ورزشی و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها و با مجری گری جواد خیابانی در سالن نشاط کرج برگزار شد.
این المپیاد در ۸ رشته طناب کشی، داژبال، پنالتی هدفمند، طناب زنی، والیبال سه نفره، شوت بسکتبال، دارت و روپایی در سطح استان البرز پیگیری خواهد شد.
امیر غفرانی در ابتدای این مراسم با اشاره به اهمیت ورزش همگانی، خواستار توجه بیشتر هیئتهای ورزشی به توسعه بعد همگانی در رشته ای مختلف شد.
در ادامه دکتر اکبری مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تقدیر از برگزاری این المپیاد، استان البرز را یکی از قطب های ورزش کشور دانست.
همچنین امیر مجدآرا رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، ورزش همگانی البرز را جزو ۴ استان برتر کشور معرفی و بر لزوم توسعه این بعد از ورزش تاکید کرد.
در بخشی از این مراسم و به پاس ادای احترام به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی به مناسبت دهه مبارک فجر از خانواده های شهیدان محمد حسن راست روش، حسین کاظمی و محمد باقری با اهدای تندیس و لوح تجلیل به عمل آمد.
اجرای حرکات نمایشی در رشته های مختلف همگانی و بومی محلی، اجرای موسیقی پاپ و سنتی و اجرای برنامه های شاد و مفرح از دیگر بخش های این مراسم بود.